Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Dolgusu Nedir? Yöntemleri Nelerdir?

Dudak Dolgusu Nedir? Yöntemleri Nelerdir?

Dudakların vurgulanması ve daha doğal gözükmesi için yapılan dolgu uygulaması çok kısa bir sürede yapılır ve çok kısa bir süre de kendini belli eder. Zahmetsiz bir işlem olduğundan sıklıkla tercih edilen bir dolgudur. Sadece kadınların değil aynı zamanda erkeklerinde tercih ettiği bir dolgu uygulamasıdır.

Dolgu Uygulamalarıyla Daha Işıltılı Cilde Sahip Olun

Dudak dolgusu son dönemlerde ülkemizde oldukça fazla rağbet gören dolgu uygulamaları arasında yer alıyor. Yapılan tüm dolgu uygulamaları cilde ve yüze canlılık verir. Yapılacak olan dolgu uygulaması birkaç saat içerisinde kendini belli eder. Özellikle dudak dolgusu hemen kendini belli eder.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

İşlem yapılmadan önce kişiye uygulanacak olan dudak yapısı ve şekli hastayla görüşülür. Dudak dolgusu uygulamasını yapacak uzman doktor, hastayla hemfikir olduktan sonra işleme başlar. Özel hyaluronik asitli dolgu malzemesi, minik iğnelerle dudak ve dudak çevresine enjekte edilir. İşlemde ağrı hissedilmez. Çünkü işlemden önce anestezi kremi uygulanıyor.

Dudak Dolgusu Yöntemleri Nelerdir?

Dudak estetiğinin, hera, eros ve venüs gibi birkaç yöntemi mevcuttur. Kişiye hangi yöntem uygunsa ve yakışacaksa o yöntem hastaya uygulanır.

Burun Dolgusunun Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Dolgu denildiğinde akla sadece kadınların yaptırdığı bir uygulama olarak düşünülmektedir. Ancak bu yanlış bir düşüncedir. Çünkü dolgu uygulamasını erkeklerinde kullandığı ve sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Burnuna ufak dokunuşlarda bulunmak isteyip ancak ameliyat olmaktan korkan kişiler sıklıkla burun dolgusuna başvuruyor.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır?

18 yaşını doldurmuş kadın ve erkeklere uygulanır. Burun yapısının kemerli olması, düşük olması durumunda başvurulan bir dolgu uygulamasıdır. Burun dolgusu hemen sonra hasta günlük rutin hayatına dönebilir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatları en çok merak edilen konulardan biridir. Her yıl fiyat güncellemesine gidildiğinden net bir fiyat aralığı vermek doğru değildir. Ancak burun estetiği ameliyatına nazaran daha ekonomik olduğu söylenebilir.

Çene Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Yüz şeklini en ok etkileyen ve dikkatleri üstüne toplayan kısımlardan biri de çenedir. Çene dolgu uygulaması, her 18 yaşından büyü ve yaşlanmaya bağlı olarak çenede meydana gelen bozulmalar veya doğuştan oluşan çene bozukluklarını düzeltmeye olanak sağlayan dolgu uygulamalarından biridir.

Çene Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyarız?

Çene kısmının belirsiz olması ve çenenin geride durması gibi durumlarda çene dolgusu uygulamasına ihtiyaç duyulur. Ameliyatsız olup narkoz gerektirmeyen bir uygulamadır. Tüm dünyada sıklıkla hem kadınların hem de erkekleri tercih ettiği dolgu uygulamalarından biri haline gelmiştir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu uygulamaları için her bölgeye özel olarak işlem malzemesi hazırlanılır. Çene uygulaması içinde özel özel olarak hazırlanan bir malzeme mevcut. Bu malzemeyi, dolgu uygulamalarında kullanılan iğneler sayesinde çeneye enjekte edilir.

Çene Dolgusu Ağrılı Mıdır? İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

Çene estetiği, ağrısız ve kısa süreli bir işlemdir. Yaklaşık olarak işlem 25-30 dakika sürmektedir. Anestezi kremin sürülmesi ve beklenme süresiyle birlikte 45-50 dakika sürmektedir.

Ne Sıklıkla Tekrarlanmalıdır?

Tek bir kere yapılması yeteri olup hatta ve hatta tek bir işlemle kişi istediği ve şikayetçi olduğu durumdan hızlı bir şekilde, sadece 25-30 dakika içerisinde kurtulabilir. Kalıcılığı 1 yıldır. 1 yılın sonunda kalıcılığı bittiyse ve ihtiyaç olması durumunda dolgu uygulaması yinelenmelidir.

Çene Dolgusu Fiyatları

Sadece çene dolgusunda değil diğer dolgu uygulamalarında da merak konusu olan, en çok merak edilip fakat cevabı internette bulunamayan konulardan biri de fiyat bilgisidir. Fiyat bilgisi değişkenlik gösteren ve kullanılan malzemenin kalitesine göre değişkenlik gösterir. Değişkenlik gösteren bir durum için fiyat aralığı vermek doğru olmayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu