Sponsorlu Bağlantılar

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun estetiği burundaki birçok işlev ve estetik kusurlarının tıbbi ameliyat üzerinden yok edilmesidir. İşlem sadece profesyonel estetik ve plastik cerrahisi tarafından uygulanır. Burun estetikleri bugün daha çok tercih edilir. Çağın modernleşmesi sebebiyle burun estetikleri ameliyatlarına da daha çok ihtiyaç duyuluyor.

Rinoplasti Ameliyatında Ağrı Olur Mu?

Rinoplasti yani burun estetiği ameliyatında genellikle lokal anestezi üzerinden uygulanır. Bu nedenle hastanın ameliyat süreci boyunca ağrı hissetmesi söz konusu değildir. Bugün birçok estetik işlemlerde olduğu gibi burun estetikleri de konforlu ve hijyenik ameliyathane üzerinden uygulanır. Bu nedenle de ameliyat süreci boyunca hastanın ayrıca herhangi enfeksiyonlara maruz kalması da söz konusu değildir.

Dolaysıyla burun estetikleri güvenli bir şekilde uygulanır. Ameliyat süresi ise burundaki şekil veya işlev problemlerinin büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Fakat burun estetikleri ameliyatları genel anlamda en fazla 12 saat içerisinde tamamlanır. Ameliyat sonrasında hastalar taburcu edilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetikleri genel olarak etkin bir şekilde uygulanır. Yani hastaların işlem sırasında huzursuz kalması söz konusu değildir. Çünkü rinoplasti ameliyatı da direk olarak hastaya belirli düzeyde narkoz verilerek uygulanır. Böylece hasta huzurlu bir şekilde estetik ameliyatı olabilir. Burun kenarlarından küçük kesiler açılarak buradan burun içerisine giriş sağlanır. Bu aşamadan itibaren burun kemik ya da kıkırdak dokusunda gerekli törpüleme yapılır. Tüm bu işlemler sırasında ise hastalar acı hissetmezler.

Kimlere Uygulanır?

Burun estetikleri herkese uygulanmayabilir. Bu ameliyat için hastaların bazı kriterleri taşıması gerekiyor. Örneğin, burun şeklinde herhangi sorun olmayanlar için burun estetikleri tavsiye edilmez. Ya da burun içinde etleri olmayanlar burun estetikleri yaptırması gerekmiyor. Sadece burun ucu düşük olanlara,burun içinde etler olanlara,küçük ve büyük buruna sahip olanlara söz konusu estetik ameliyatı tavsiye edilebilir.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetikleri daha çok burunda işlev ve estetik sorunlar olması durumunda yapılmalıdır. Bu yönde ayrıca profesyonel estetik merkezleri tarafından da hastalara detaylı olarak bilgiler aktarılır. Burun estetiklerinde burun içinde etler olması durumunda da operasyon yapılabilir. Böylece hastada daha kaliteli nefes alışverişi sağlanır.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiklerinden öncesinde bilinmesi gerekenler yer alır. İşlemin klinik merkezleri arasında farklı zaman dilimlerinde uygulandığının altını çizebiliriz. Bu nedenle burun estetikleri ameliyatlarında zaman kaybı yaşamamanız açısından en kaliteli estetik merkezi tercih etmeniz tavsiye edilir. Burun estetiklerinde de bugün daha yüksek teknolojili malzemeler söz konusudur. Bu nedenle de işleminiz tamamen ağrısız bir şekilde uygulanır. Burun estetiklerinde fazla zaman kaybı yaşamadığınız gibi aşırı bir şekilde maliyete girmeniz de söz konusu değildir. Çünkü rinoplasti ameliyatları bugün daha uygun fiyatlar üzerinden uygulanır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetikleri sonrasında da dikkat edilecekler söz konusudur. Ameliyattan sonrasında hastanın hızlı bir şekilde iş ve sosyal hayatına devam etmesi söz konusu değildir. Çünkü yukarıda da vurguladığımız üzere burun estetikleri de başlı başına cerrahi uygulamadır. Bu nedenle de işlemden 1 ay sonrasında iş ve sosyal hayata devam edilebilir. Ameliyattan 1 ay sonrasında burun tamponu doktor tarafından alınabilir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiklerinde en önemli kriterler arasında ise estetik fiyatlarıdır. Bu nedenle burun estetiği fiyatları araştırılmalıdır. Bu kapsamda Türkiye’nin en saygın estetik merkezlerinden rinoplasti ameliyatı yaptırılabilir. Burun estetikleri güncel fiyatlar sunularak uygulanır. Bu nedenle de doktor sitesinden bu ameliyat fiyatlarına bakabilirsiniz. Burun estetikleri ücretleri inceleyerek ödemenizi ameliyat öncesi ya da sonrasında yapabilirsiniz.

Birçok estetik merkezlerince burun estetikleri ameliyatları öncesinden de ödemeler kabul ediliyor. Burun estetikleri profesyonel estetik merkezleri sitelerinden güncel referansları da inceleyebilirsiniz. Çünkü en kaliteli estetik merkezleri yurtdışı üzerinden dahi tercih ediliyor.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu