Sağlık

Lazer Epilasyon Hakkında Genel Bilgiler

Lazer Epilasyon Hakkında Genel Bilgiler

Kişinin cilt tipi ve rengi Beşiktaş lazer epilasyon işleminde büyük önem taşıyan faktörler arasında yer alıyor. Bu bilginin yanı sıra kıl yapısının nasıl olduğu incelendikten sonra cihaz seçimi yapılır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra tüylerin azalmasının ve tamamen yok olmasının kaç seansta gerçekleşeceği söylenir.

Çoğu kişinin düşündüğünün aksine lazer epilasyon işleminin amacı tüyleri değil, kıl kökünü yok etmektir. Lazer ışınları kıl köküne uygulandığı andan itibaren kök hücresinin işlevi bozulur. Bu sayede tüyler yeniden cilt yüzeyine çıkamaz.

Lazer Epilasyon Nedir?

Kişinin ilk Beşiktaş lazer epilasyon seansından önce en az 15 gün boyunca tüylerine dokunmamış olması gerekiyor. Bunun amacı tüylerin miktarının ve sertliğinin belirlenebilmesidir. Aynı zamanda lazer epilasyondan elde edilecek verim daha fazla olur.

Uzmanlar planlama yaptıktan sonra uygulama yapılacak bölgeyi temizler. Uygulama için en önemli unsurlar arasında kıl tipi ve yoğunluğu yer alıyor. Ardından cilt tipi ve rengi göz önünde bulundurularak planlama yapılır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon yapıldıktan sonra batık sorunları gözlemlenmez. İnsanların yaygın bir şekilde Beşiktaş lazer epilasyon yaptırmasının bir başka sebebi uygulama esnasında cildin altındaki dokulara zarar verilmemesidir. Kişinin lazer epilasyon uygulamasından önce krem ve yağ gibi ürünler kullanması uygun değildir.

Bikini bölgesine yapılan lazer epilasyon uygulamasına fazlasıyla rastlanır. Bikini bölgesinin dışındaki tüylerden kurtulmak istiyorsanız alanında uzman kişilerle görüşmenizde sakınca yoktur. Çünkü bu bölgede lazer epilasyon son derece başarı elde edilmesini sağlar.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Kalın ve derin yapıya sahip sırt kıllarında melanin miktarı fazla olur. Yani Okmeydanı lazer epilasyon bu bölgede daha verimli sonuç alınmasını sağlar. Yaygın olarak diode cihazının kullanımı görülür. Ense bölgesine lazer epilasyon yapılması düşünüldüğü kadar zor değildir.

Erkeklerde kimi zaman saç kökünden sırta doğru tüylenme meydana gelir. Bu nedenle estetik ve sağlık sebebiyle ense lazer epilasyonu çoğunlukla erkekler tarafından tercih ediliyor. Ensedeki tüyler ince yapıda olduğu için seans sayısı 10’a kadar yükselebilir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Yüksek soğutucu özelliği barındırması sebebiyle sektörde Alexandrite Okmeydanı lazer epilasyon cihazı yaygın bir şekilde kullanılıyor. Uygun müşterilerde kullanıldığı müddetçe başarılı sonuç verir ve istenmeyen kılların kalıcı olarak yok edilmesini sağlar.

Kıllara renk vermesiyle bilinen melanin, Alexandrite cihazı tarafından iyi tutulur. Açık ten rengine sahip müşterilerde yüksek verimlilik gösterecektir. İnce tüylerin alınması sırasında diode lazer daha uygun görülür. Uygulama yapılmadan bir ay öncesinden epilasyon yapmayı ve tüyleri almayı bırakmalısınız.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Seans aralıkları genelde bir buçuk aydır. İnsanlar Okmeydanı lazer epilasyon işleminin ne kadar sürede bittiğini fazlasıyla merak ediyor. Bilindiği üzere lazer epilasyon hem erkeklerde hem de kadınlarda etkisini gösterir. Lazer epilasyon uygulamasından önce kıllar jilet aracılığıyla kesilir ve işleme hazır hâle getirilir.

Lazer epilasyonda uzmanlar doğru Şişli lazer epilasyon cihazını seçerek istenmeyen tüylerin kalıcı şekilde yok edilmesini amaçlar. İşlemin etkisini göstermesi kişinin fiziksel ve hormonal yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Kişinin hormona bağlı hastalığı varsa Şişli lazer epilasyon yaptırmadan önce problemini çözmesi gerekir. Problem çözüldükten sonra alanında uzman kişilerle görüşme yaparak lazer epilasyon hizmetinden yararlanılabilinir.

Ayrıca lazer epilasyon öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmenizde fayda var. Görüşme sırasında uzmanlar uygulama öncesinde dikkat etmeniz gerekenler hakkında sizi bilgilendirecektir. Güneş ve solaryumla bronzlaşmanın Şişli lazer epilasyon etkisini azaltacağını bilerek fiyat incelemesi yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu