Sağlık

Dudak Dolgusu Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Dudak Dolgusu Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Dudak dolgusu fiyatları yapılan işleme göre değişiklik gösterir. Dudak dolgu uygulamalarında ortalama kalıcılık süreleri bir senedir. Uygulama esnasında kullanılmış olan hyuroronik asit içerikli kalıcı olmayan dolgular zamanla beden tarafından emilir. Dudaklar işlem öncesi haline geri döner.

Dudak Dolgusu Nedir?

Daha dolgun dudaklara sahip olmak dudakların kontür hatlarını belirgin hale getirmek ve dudakların simetrik görünmesini sağlamak için en çok tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamaların başında gelir. Dudak dolgusu fiyatları uygulama esnasında dolgu türüne ve oranına göre değişiklik gösterir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu işlemi dikkatli bir şekilde uygulanması gereken bir işlemdir. Bu nedenle dudak dolgusu fiyatları az olan yerlerde bu işlemi yaptırmak zararlı olabilir. Yüzün anatomisini çok iyi bir şekilde bilen tecrübeli bir doktor tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Dudak dolgusu işlemi öncesinde dudakların normal halinin fotoğrafı alınır.  Sonrasında topikal anestezi kremi sürülerek dudakların tamamen uyuşması sağlanır.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun dolgusunun avantajı ameliyat gerekli olmadan anestezi almadan kısa zaman içinde ve ağrısız bir şekilde burun şeklinin düzeltilmiş olmasıdır.

Burun Dolgusu Kimlere ve Neden Uygulanır?

Burun dolgusu 18 yaşını doldurmuş kişilere uygulanabilir. Burun dolgusu uygulaması burun gelişimini tamamlamış olan herkes için uygun olmasını beraberinde ayrıca burun dolgusu uygulamasını çok büyük zararları ve yan etkileri de vardır. Bunu normalden büyük kavisli yamuk olması ya da burun şekilsizliği ve burun ucu düşüklüğü gibi problemler yaşanması halinde bireyin görünümünden hoşnut olmaması hatta özgüven kaybı yaşaması son derece yüksektir.  Burun dolgusu fiyatları yapılacak olan yönteme göre değişir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatları kişiler üzerinde yapılacak uygulamalar doğrultusunda büyük ölçüde farklılık gösterir. Ortalama burun dolgusu fiyatları belirtmek için bile bu uygulamalar için doğru olmaz. Bunun öncesinde alanında uzman bir profesyonel ile danışmak ve sonrasında yapılacak işlemleri öğrenerek sonucunda fiyat almak en doğru adım olacaktır.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Etken maddesi hyaluronik asit olan Nazo labirent dolgu gülme çizgilerine uygulanan bir yöntemdir. Yaşlanma sebebiyle yanakların sarkması elmacık kemiklerin düşmesi nazolabial kıvrımların daha da derinleşmesine sebebiyet verir. Genetik olarak bazı yüz şekillerin anatomik yapısı bu çizgilerin oluşmasına yatkındır. Nazolabial çizgileri sonradan oluştuğunda bireyleri daha çok rahatsız ettiği için nazolabial dolgu yaptıranlar arasında büyük çoğunluğu yaşlanma sebebiyle oluşan çizgilerden rahatsız olan bireylerdir.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Nazolabial dolgu uygulaması öncesi cilt steril hali getirilerek uygulama olan bölgeye anestezik kremle uyuşturulur. Daha sonraki kişiye özel oluşturulan dolgu yapılır. Dolgu uygulamalarının en önemli bölümü uygulama öncesi gerçekleştirilen estetik ve altın oran muayenesidir. Derinleşmiş olan çizgilerin bir defada doldurulması yerine aşamalı olarak birkaç seferde dolgu uygulaması son dönemlerde tercih edilmiş olan bir yaklaşımdır.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Nazolabial dolgu fiyatları kişiden kişiye farklılık gösterir. Nazolabial dolgusunu yaptıracak kişinin oluk sorunun derecesi genişliği ve harcanacak olan dolgu malzemesinin miktarı gibi etmenler dolgu fiyatını direk olarak etkiler. Nazolabial dolgu fiyatının üzerinde etkili olan bir diğer işlen ise hastanenin operasyon sonrası kullanmış olduğu ilaç gibi malzemelerin hastane tarafından karşılanıp karşılamaması gibi durumlardır.

Dolgu genel olarak 2 seans şeklinde yapılır. 1 seansta ve 2. seans fiyatları ortak olarak alınır. Fakat kişi 2 seans tarihine katılmamış ise tekrar bir operasyon ücreti ödemek zorunda kalabilir. Nazolabial dolgu fiyatları her kişide fark yöntem uygulanacağı için farklılık gösterir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu